celulitida, jak se zbavit celulitidyHolky, určitě vás děsí celulitida neboli pomerančová kůže podobně jako mě. Jakmile venku vysvitne slunce a hrozí nošení sukně, kraťasů nebo plavek, makám na tom, abych se svých neoblíbených kráterků na stehnech zbavila co nejdřív. Bohužel se často takhle narychlo moc nedaří, je to prostě běh na delší (ne úplně dlouhou) trať. Je prostě třeba začít ještě dřív, než vyleze jarní slunce… Sepsala jsem vám tady, co mám vyzkoušené a co mi funguje, tak snad vás to bude inspirovat. Berte v úvahu to, že je lepší zkombinovat všechny níže nabízené tipy, než si vybrat jen jeden, takže kvalitně spěte, dodržujte pitný režim, přemýšlejte nad tím, co jíte, a trochu tomu prokrvení pomozte cvičením, saunou, masážemi a kosmetikou. Hodně zdaru, jedu v tom s vámi!

CVIČENÍ NA CELULITIDU

Jojo, cvičit se nám moc nechce, ale je to potřeba. Nejlepší na celulitidu je aerobní cvičení, při kterém se zapotíte. To je třeba dělat v kuse aspoň 45 minut, teprve potom dochází ke spalování uložených tuků. Do té doby jede tělo z rychlé energie, tedy z cukrů. Pokud vydržíte těch 45 minut třeba běhat, cvičit aerobic nebo jet na kole či rotopedu, je dobré si potom udělat několik sérií cviků na posilování stehen. Velké množství jich najdete na Youtube. Cviky provádějte v počtu 20-30 cviků na každou nohu (postupně přidáváme podle naší stále lepší výkonnosti) ve třech sériích.

ÚPRAVA JÍDELNÍČKU

Co si budete povídat, taky nejím nějak extra zdravě a nerada se omezuju, ale snažím se vždy dodržovat tato pravidla:

  1. denně vypít aspoň 2,5 l čisté vody nebo bylinných čajů (do vypitých tekutin se nepočítají slazené limonády, ani káva), doporučuji např. lymfatickou bylinnou směs od Grešíka
  2. když ovoce, tak ráno nebo dopoledne, krásně nakopne trávení a dodá vám vitamíny
  3. jíst hodně zeleniny
  4. jíst nejpozději dvě hodiny před spaním
  5. doporučuje se a mně se velmi osvědčil přerušovaný půst, tedy nejíst aspoň 12 hodin v kuse (nejjednodušeji se provádí přes noc)
  6. před spaním nejíst ovoce, sladkosti, oříšky
  7. spát minimálně 7-8 hodin denně (ano, i spánek má vliv na náš metabolismus)
  8. pozor si dejte i na soli, zadržují v těle vodu

SAUNA A CELULITIDA

Sauna dokáže s celulitidou zatočit. V sauně se krásně zapotíme, krev se nám rozproudí, všechny buňky krásně prokrví. Doporučuji brát si s sebou do sauny nějaké ruční škrabátko nebo masážní žínku z lufy. Až budete zahřáté a budete se potit, promasírujte si místa postižená celulitidou. Je to velmi příjemné a účinné. Nezapomeňte se po sauně ochladit, jinak nemá účinek.

MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ 

Lymfa je tekutina, která nám poudí pod kůží a odvádí odpadní látky pryč z našeho těla. Odpadní látky se jinak běžně hromadí pod kůží a způsobují námi tolik neoblíbenou celulitidu. Říkáte si, proč ji nemají taky chlapi? Jednoduše proto, že mají silnější kůži, takže přes ni není celulitida vidět tak jako u nás.
Manuální lymfodrenáž naprosto miluju! Doporučuju jen tu manuální, nechoďte na přístrojovou lymfodrenáž, můžete si tak ublížit. Je to proto, že jsme každá jiná, každá potřebujeme jiný tlak a jiné zacházení. Takový přístroj se sice do určité míry dá nastavit, ale bohužel není pro každého. Může se stát, že vám lymfu nažene někam, kde vám stagnuje, a tím si zaděláte na dlouhodobé zdravotní komplikace a lítání po doktorech. A to za to nestojí!
Manuální lymfodrenáž trvá cca hodinku (v případě pouze nohou) a sestává ze speciálních jemných pohybů, kterými vás masér bude „hladit“. Ty pohyby jsou velmi specifické a dané. Masér vám nejdříve v oblasti klíčních kostí uvolní mízní řečiště, a potom bude speciálními pohyby vyhánět lymfu od kotníků směrem nahoru k srdci. Nepracuje se zde s oleji, jako při klasické masáži, ale s dětských pudrem. Je totiž nežádoucí pro maséra dostat se až ke svalům, ale pouze pod kůži k lymfě. Jedna 60ti minutová lymfodrenáž vyjde na cca 600-700 Kč a je třeba zpočátku chodit pravidelně aspoň 8-10× s frekvencí 1× týdně. Potom už můžete na frekvenci ubírat. Bohužel na celulitidě efekt dříve než po 8 pravidelných masážích neuvidíte, mám to vyzkoušené. Navíc po masáži budete mít krásně lehké nohy a budete se cítit báječně. Budete se mít i radši, uvidíte 🙂
Pokud si v lékárně koupíte přípravek Lymphomyosot (30 ml stojí do 200 Kč), podpoříte tak proudění lymfy. Přípravek se kape do vody, kterou popíjíte během celého dne. Nejdříve začněte 10ti kapkami denně po dobu jednoho týdne, druhý týden dávejte 20 kapek, třetí týden 30 kapek a s 30ti kapkami denně doberte celé balení. Rozhodně nezačínejte rovnou 30ti kapkami, vaše tělo na to není připravené a může vás to skolit. Je to něco podobného jako když máte chřipku. Pokud byste v průběhu této terapie cítily, že na vás něco leze nebo jste měly jen nateklé uzliny, lymfodrenáž zrušte a Lymphomyosot přestaňte na dobu, dokud nebudete v pořádku, užívat. Vaše tělo s něčím bojuje a lymfodrenáž by to z uzlin vyhnala dál do celého těla. Pozor na to!

KOSMETIKA NA CELULITIDU

Kosmetika na celulitidu je taková pomyslná třešínka na dortu. Osobně jsem na celulitidu vyzkoušela snad všechno možné od té chemické, po přírodní kosmetiku. Z větší míry to hodnotím jako vyhození peněz, protože jsem se často nechala zlákat reklamními sliby. Ale ukážu vám, co mi opravdu zafungovalo a na co nedám dopustit:

Ze všeho nejlépe mi jako kosmetika na celulitidu zafungoval krém Florange od Argitalu. Fantasticky voní, dobře se roztírá a není mastný, takže se natřete a můžete se obléknout. Další výhodou krému Florange je jeho čisté složení. Již po dvou týdnech pravidelné aplikace jsem na své pokožce viděla rozdíl. Byla hladší, pevnější, i přítel si všiml, a to je co říct… Po třech týdnech jsem ze sebe měla ještě lepší pocit, protože viditelně začala mizet i celulitida. Značku Argital prostě miluju.

Pokud vám nevadí oleje, tak bych vám jako druhou možnost kosmetiky na celulitidu doporučila březový olej Weleda. Taky krásně voní, má čisté složení, jen už musíte po aplikace chvilku počkat, než se obléknete, abyste si neumastily oblečení. Efekt na celulitidě je vidět, ale až s větším časovým odstupem. Takovou malou nevýhodou se mi zdá balení oleje, při aplikaci olej teče po nádobě a nechává pak mastné stopy tam, kam ho položíte. Ale třeba budete šikovnější než já. 🙂

DOPORUČENÍ K APLIKACI KOSMETIKY PROTI CELULITIDĚ
Obecně doporučuji všechny krémy nebo olejíčky na celulitidu nanášet za pomoci masáže rukou krouživými pohyby směrem k srdci nebo masážními pomůckami (kartáčem, drbátkem, masážní žínkou), a to 2× denně (ráno a večer). Ideální je, když je nanášíte na ještě vlhkou pokožku po sprše a při sprchování použijete peeling, kterým odstraníte odumřelou kůži. Sprcha a peeling stačí 2×-3× týdně. Vydržte a věřte mi, že se efekt brzy dostaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.