NEBEZPEČNÉ LÁTKY

Toxicita některých látek v kosmetice je skutečně prokázána, na druhou stranu je jejich používání v kosmetice pomalu regulováno. I tak je ale třeba se mít na pozoru, dokud látka není ještě úplně zakázána. Nejlepším řešením je takový výrobek nekupovat a bojkotovat celou značku, abychom dali výrobcům najevo, že naše zdraví je nám přednější.

CHEMICKÉ LÁTKY ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ

V kosmetice se používá velké množství látek, které jsou povolené, ale mohou potenciálně ohrožovat naše zdraví. Jedná se opět o látky, jejich pořizovací náklad je nízký, proto jsou přidávány především do kosmetiky z katalogů a jiných levných značek kosmetiky, kde najdeme celý koktejl takových látek. Takové látky dráždí pokožku a při pravidelném užívání mohou potenciálně poškozovat zdraví.

CHEMICKÉ LÁTKY NEOVLIVŇUJÍCÍ ZDRAVÍ

Jedná se o chemické látky s nízkou pořizovací cenou, čemuž by měla odpovídat i konečná cena výrobku, ale mnohdy se tomu tak neděje. Našemu zdraví nijak neprospívají, ale ani výrazně neškodí. Jejich použití je oblíbené vzhledem k ceně a k příjemnému pocitu, který na pokožce či vlasech vytváří.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.