Zkušenosti s akné máme jistě všichni minimálně z dob, kdy jsme byli v pubertě. V tom období bývá akné spojeno s hormonálními změnami a moc se toho s ním dělat nedá, kromě dodržování hygienických zásad. Pokud se akné objevuje i v pozdějším věku, je třeba zjistit příčinu a tu vyřešit. Kromě výkyvů hormonů se může jednat o zanesení organismu toxickými látkami, nevhodnou stravu, stres, znečištěné prostředí, nekvalitní spánek, užívání steroidních hormonů, bakterie a nedostatečnou péči o pleť nebo k akné můžete přijít jako já. Jak jsem k němu přišla, se dozvíte tady.
Řeknu vám, že bojovat s akné ve věku 30+ není vůbec příjemné, tak jsem si aspoň připomněla, jaké to je a zde předkládám přírodní kosmetické výrobky, které mi v boji s akné pomáhaly.

Argital krém na aknéZe všeho nejvíc mi na akné pomáhal CBD olej, který jsem používala vnitřně i vně. Pokud máte kamaráda, který z této rostlinky vyrábí krémy, masti, poproste ho o vzorek a uvidíte, zda vám taky pomůže. Pokud takového kámoše nemáte, mohu doporučit pleťový krém proti akné You&Oil. Je dražší, ale výborný. Má trošku olejovější konzistenci a nevábnout vůni, ale dá se na ni zvyknout. Dále se mi dobře osvědčil krém Argital s lopuchovým kořenem, je dobré ho kombinovat s jílovou maskou Argital. Tu jsem ve dnech, kdy bylo akné nejhorší, používala i denně vždy večer. Na akné obecně pomáhá tea tree, protože pleť čistí a zabraňuje tak vytváření nových pupínků. Zkoušela jsem Saloos olej lemon tea tree, krásně voní a má lehkou konzistenci.

Jaký je každodenní postup odlíčení pleti se dočtete tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.